حسابداری نوین پرداز

جایگاه یابی کسب و کار یا Positioning چیست؟

جایگاه یابی کسب و کار یا Positioning چیست ؟ 

امروز میخواهیم به شما رمز و راز علت انتخاب نشدن شما و کسب و کار شما، توسط مشتریان و مخاطبانتان را با تشریح اصطلاحی آشنا در دنیای بازاریابی را با شما در میان بگذاریم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا با مفهوم جایگاه یابی کسب و کار آشنا شوید.

طی سالیان دراز فعالیت در حوزه بازاریابی، فروش و مدیریت فعالیت داشتم صاحبان کسب و کار و بنگاه های اقتصادی محتلف اعم از مشتریان، همکاران و نمایندگان فروش در دفاتر مختلف عارضه  و مشکلات مختلفی رو در حوزه های مختلفی مطرح می‌کنند.

  • اصلا چرا مشتریان باید شما را انتخاب کنند؟
  • چه تغییراتی باید در سازمانتان و تیم فروشتان ایجاد کنید که در بازار بهتر و بیشتر دیده شوید؟
  • مشتریان رقیب چرا از رقیب خرید می‌کنند؟ چرا از شما خرید نمی‌کنند؟

پاسخ به این سوالات کلیدی و مهم بستگی به اجرای موفق و اثر بخش ، ماموریت دوم شما و بررسی ارزشمندترین مرحله STP بنام پوزیشنینگ است.

پاسخ به این سوالات کلیدی و مهم بستگی به اجرای موفق و اثر بخش ، ماموریت دوم شما و بررسی ارزشمندترین مرحله STP بنام پوزیشنینگ است.

تعریف جایگاه یابی - Positioning

ایجاد جایگاه یابی کسب و کار مناسب و مطلوب شما که خیلی وقت ها پیچیده به نظر می رسد را اگر بخواهیم به زبان ساده و کاربردی توصیف کنیم، باید بگوییم بهترین راه حل ارائه محصولات شما و معرفی کسب و کارتان به مشتریان هدف یا انتخاب بهترین آمیخته بازاریابی در سگمنت منتخب با توجه به ظرفیت های داخلی سازمانتان و مزیت های رقابتی شبکه محصولاتتان، جایگاه مناسب کسب و کارتان در بازاری با حضور رقبا شناسایی کنید و هرجا که رقیب نتوانست حضور فعال داشته باشد به کمک پوزیشنینگ مناسب سازمانتان، مخاطب جذب کنید و موفقیت در بازار را بدست بیاورید.

همانطور که در محتوای قبلی به آن اشاره شد، همکار محترمی که تجارت با ما در حوزه فروش محصولات و خدمات اتوماسیون نوین پرداز آغاز کرده بعد از تقسیم بندی و هدف گذاری مناسب در بازار منطقه خودش، در مرحله سوم وظیفه دارد هم راستا با پوزیشنینگ سازمان مرکزی نوین پرداز که تولید محصولات نرم افزاری و سخت افزاری با مناسب ترین قیمت با تاکید بر نوآوری می‌باشد و تکیه بر استعدادهای فردی و سازمانی خودش و شناخت دقیق مزیت های رقابتی شبکه محصولات ما از جمله:

1- رابط کاربری فوق العاده روان و کاربری نرم افزار ها

2- نرم افزار حسابداری 4 سطحی با قابلیت تعریف تفصیل شناور و صدور انواع سند حسابداری و پیاده سازی کدینگ و دلخواه مالی

3- ارتباط با انواع زیربسته های نرم افزاری کاربردی تولید و چاپ بارکد، بهای تمام شده و ترازو دیجیتال

4- افزونه سایت ساز وردپرس نوین پرداز، حسابیار اندروید و باجه فروشگاهی

و دیگر موارد… ، بهترین و مناسب ترین جایگاه یابی برای سازمان فروش نوین پرداز در منطقه و شهر خودش انجام بدهد.

جمع بندی

در پایان باید به این موضوع اشاره کنیم که در گذشته تمام تولیدکنندگان و کارآفرینان تصورشان این بود که کیفیت و استراتژی محصول محور تنها راه پیروزی و موفقیت در بازار است. اما میتوان جایگاه یابی رویکردی کاملا نوین در بازاریابی تعریف کرد و مطرح میکند که محصول با کیفیت فقط بخش کوچکی از پازل موفیت برای یک برند در بازار است و عوامل دیگری همچون:

1- روش های ارائه محصول و پرزنت کسب و کار

2- خدمات و آموزش های پس از فروش

3- پرستیژ و برخورد کارکنان تیم فروش و پشتیبانی

4- ارزش هایی که توسط برند به مشتریان منتقل میگردد میتوانید جایگاه و شهرت خوبی را در ذهن مشتری بدست بیاورید

5- ارتباطات سرور بیس دستگاه های حضور و غیاب با نرم افزارهای حضور و غیاب نوین پرداز

امیدواریم از این مقاله بهره کافی را برده باشید، در ادامه مسیر با ما همراه باشید. باتشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا