حسابداری نوین پرداز

تعریف و مدیریت تنخواه در نرم افزار حسابداری نوین پـرداز(بخش اول)

ابتدا در بخش اول میخواهیم در رابطه با ایجاد و روش مدیریت حساب تنخواه در نرم افزار مالی و حسابداری نوین پرداز صحبت کنیم و لازمه اشاره ای کوتاه داشته باشیم به تعریف تنخواه گردان و بررسی مفهوم تنخواه در حسابداری و بخشی از عارضه های کاربران را در حوزه ثبت های مالی تنخواه بررسی کنیم و در بخش دوم به حل مسئله ثبت های استاندارد تنخواه به هر دو روش تنخواه متغیر از طریق تفصیلی وابسته و تنخواه متغیر از طریق تفصیلی شناور می پردازیم.

در انتهای این مقاله شما میتوانید کلیپ کامل این آموزش را مشاهده کنید.

بررسی بخش اول

همان طور که در ویدئو نیز مشاهده می کنید در بنگاه های اقتصادی و کسب کارها ما با یکسری هزینه های متنوع با مبالغ معمولا سبک که در طی ماه اتفاق افتاده درگیر هستیم برای مدیریت این سبک مخارج بهینه این هست که از ایجاد حساب تنخواه در نرم افزار مالی نوین پرداز و پرداخت هزینه ها توسط شخص تنخواه گردان انجام شود و اینکه از حساب شرکت به کارمندان مختلفی دسترسی یا کارت داده شود امکان پذیر نیست و یا اینکه چنین تراکنش هایی ایجاد کنیم استاندارد نیست و مدیریتشان نیز سخت است.

مخاطب اصلی ما در این آموزش کاربران دپارتمان های حسابداری و مالی شرکت ها و کسبه ای هستند که از نرم افزار مالی نوین پرداز استفاده می کنند و توصیه می کنیم که با دقت این آموزش را بررسی کنند و اصول استاندارد تنخواه و مدیریت حساب تنخواه را در بنگاه اقتصادی خودشان پیاده سازی کنند.

در ایجاد حساب تنخواه دور روش کلی داریم تنخواه ثابت و تنخواه متغیر که در بخش اول روش مرسوم و استاندارد تر و بهینه تری خدمتتون توضیح می دهیم و آن هم روش تنخواه متغیر است که در نرم افزار نوین پرداز به دو شکل قابل انجام است.

و در ادامه خواهیم گفت که در تنخواه ثابت…

هر ماه مبلغی مشخصی به عنوان تنخواه در یک حساب جداگانه واریز شده و مسئولیت آن با یک شخص خواهد بود که به این روش تنخواه ثابت گفته می شود و زیاد مرسوم نیست به علت اینکه تا پایان سال مانده تنخواه ثابت خواهد بود و سمت بستانکار هزینه های انجام شده حساب بانک می باشد.

روش دوم که روش تنخواه متغیر است مرسوم تر است زیرا…

در حسابداری و عملا با هر بار هزینه کرد هم حساب تنخواه متغیر بستانکار می شود، تا تسویه شود و همچنین با توجه به اینکه حساب دائمی می باشد و قابلیت انتقال به سند افتتاحیه دارد باید مانده اش را به دوره بعد انتقال بدهیم.

و در پایان…

آن عارضه ای که علت اصلی ایجاد و تدوین محتوای آموزشی این بخش می باشد این است که علاوه بر اینکه خیلی از کاربران با مفهوم و ماهیت تنخواه آشنا نیستند متاسفانه در جایگاه حساب تنخواه و ثبت های وابسته به این حساب هم به نادرستی سند ایجاد می کنند و سپس در پشتیبانی مطرح می کنند که حال چه کنیم و الان هم که پایان سال هست و مدیریت و اصلاح اسناد سخت است.

خوب حساب تنخواه یک حساب دائمی هست و در جایگاه دارایی جاری قرار می گیرد با توجه به اینکه قدرت نقد شوندگی بالایی دارد.

تعریف و مدیریت تنخواه در نرم افزار حسابداری نوین پرداز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا